Jakub ABRAHÁM, DiS. art., MBE

Herec, moderátor, kouč pánskej módy a spoločenskej etikety

Nie je dôležité sa obliecť draho, dôležité je obliecť sa vhodne... 

Jakub Abrahám sa narodil 1. 2. 1993 v Bratislave. Pôvodne študoval na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave, ale po piatich rokoch sa rozhodol prejsť na hereckú dráhu. Absolvoval herectvo na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave v ročníku herečiek Hany Letkovej a Evy Rysovej.

Už počas štúdia sa začal aktívne venovať práci v dabingu, rozhlase a divadle. Účinkoval v predstaveniach Slovenského národného divadla- Madame Bovary, Hamlet a Barbier zo Sevilly.

V roku 2011 založil profesionálnu divadelnú spoločnosť Činoherný klub Bratislava, vrámci ktorej produkuje aj účinkuje vo viacerých inscenáciách. 

Šesť rokov uvádzal svoju talkshow BEZ OPONY, v ktorej vyspovedal viac ako päťdesiat významných osobností z kultúrneho a spoločenského života.

Absolvoval viacero školení, seminárov a vzdelávacích programov v Medzinárodnom klube SR zameraných na pánsku módu, spoločenskú etiketu a protokol u dlhoročného diplomata Rudolfa Hromádku. 

Od roku 2014 sa venuje odbornému hodnoteniu reštaurácií a hotelov pre renomovaný magazín TREND.

Svoje znalosti si rozšíril aj v prestížnom vzdelávacom programe "Master of business etiquette" (MBE) v Prahe pod vedením Ladislava Špačka. 


     Kurzy ktoré vediem

Mgr. art. Mária BARNAŠOVÁ

 Herečka, moderátorka, modelka, koučka etikety a módy pre ženy

Mária Barnašová sa narodila 9. 10. 1993 v Trstenej. Študovala obchodnú akadémiu v Tvrdšíne, ale po úspešnom štúdiu, sa rozhodla ísť umeleckou cestou. Od roku 2013 do 2018 študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, modul bábkoherectvo a herectvo.

Už počas štúdia sa aktívne venovala hraniu predstavení v divadle pre deti a mládež Bibiana a v divadle Ludus, kde ju ešte aj teraz môžete vidieť v predstavení Medveď & Pytačky. Taktiež sa venuje moderovaniu rôznych kultúrnych akcií na Slovensku a v Čechách.

Máriu ste mohli vidieť aj v rôznych televíznych seriáloch ako napríklad: Oteckovia, Rodinné prípady, Semafór, Za sklom... Alebo v reklamách na víno Vitis, mobilný operátor Funfon či Rajo Slovensko.

Po ukončení vysokej školy sa rozhodla venovať modelingu (nafotila sériu fotiek pre značku happysocks) a rôznym vzdelávacím programom zameraných na dámsku módu a makeup (poradkyňa správneho líčenia pre Oriflame). Vedie herecké kurzy pre deti a dospelích zamerané na vystupovanie na verejnosti a komunikáciu. 

V ABRAHAM coaching pôsobí ako koučka komunikácie a etikety pre ženy. 


        Kurzy ktoré vediem