Jakub  Abrahám

 kouč spoločenskej etikety, pánskej módy a kráľovský komentátor 

© MARTA FÖLDEŠOVÁ
© MARTA FÖLDEŠOVÁ

Nie je dôležité obliecť sa draho, dôležité je obliecť sa vhodne... 

Jakub Abrahám pôvodne študoval na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave, ale po piatich rokoch sa rozhodol prejsť na hereckú dráhu. Absolvoval štúdium herectva na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a už počas školy sa začal aktívne venovať práci v dabingu, rozhlase a divadle. Účinkoval vo viacerých predstaveniach Slovenského národného divadla ako napríklad: Luskáčik, Tajomný kľúč, Madame Bovary, Hamlet alebo Barbier zo Sevilly.
V roku 2011 založil profesionálnu divadelnú spoločnosť Činoherný klub Bratislava, ktorú vedie a zároveň aj účinkuje vo viacerých inscenáciách. Šesť rokov uvádzal svoju divadelnú talkshow BEZ OPONY, v ktorej vyspovedal viac ako päťdesiatpäť významných osobností z kultúrneho a spoločenského života.
V Medzinárodnom klube SR absolvoval školenia zamerané na dress code, spoločenskú etiketu a protokol u dlhoročného diplomata Rudolfa Hromádku. Pravidelne sa zúčastňuje na kurzoch, seminároch a vzdelávacích programoch doma aj v zahraničí. Svoje znalosti si rozšíril aj v prestížnom vzdelávacom programe Master of business etiquette (MBE) v Prahe, pod vedením Ladislava Špačka. 

Ako vášnivý royalista sa aktívne sa zaujíma o dianie v európskych kráľovských domoch, najmä však v britskej kráľovskej rodine, ktorej je veľkým fanúšikom. Formou MasterClass sa vzdelával aj u bývalého komorníka Kráľa Karola III. Granta Harrolda a tiež u expertky na britskú monarchiu Tracy Borman. Známy je aj z televíznych obrazoviek, vedomosti a postrehy zúročuje  v médiách ako kráľovský komentátor a odborník na etiketu. Svoje články publikuje vo viacerých portáloch, novinách a časopisoch. V magazíne Break vedie rubriku zameranú na etiketu "Buďte džentlmenom s Jakubom." Pôsobil aj ako hodnotiteľ reštaurácií a hotelov pre TREND

Na University College Prague prednáša predmet Spoločenský protokol a Etiketa študentom Katedry medzinárodných vzťahov a diplomacie.  

Jakub Abrahám je zároveň dlhoročným dabingovým hercom, jeho hlas môžete počuť z televízie, rozhlasu alebo reklamných spotov, jeho služby v oblasti poradenstva etikety, imidžu a komunikácie vyhľadávajú poprední manažéri firiem, politici, hovorcovia spoločností, ale aj médiá, s ktorými často spolupracuje. 


     Kurzy ktoré vediem

Čím sa zaoberám

Kráľovský komentátor

Royal tematike sa venujem celú svoju doterajšiu kariéru. Denne sledujem diania na európskych kráľovských dvoroch, ale najmä na tom britskom. Mal som možnosť vzdelávať sa u popredných expertov na monarchiu a kráľovskú etiketu. Aktuality z prostredia britskej kráľovskej rodiny pravidelne prezentujem a komentujem v médiách. 

Vyjadrovanie a komunikácia

Vystupujete často na verejnosti? Alebo len potrebujete zlepšiť svoje komunikačné a rečnícke schopnosti? Rád Vám pomôžem. Naučím Vás ako správne komunikovať a predísť tak zbytočným nepríjemnostiam. V rámci kurzu Vyjadrovanie a komunikácia sa oboznámite so základnými rečníckymi prostriedkami a praktickými cvičeniami.

Spoločenská etiketa 

Poradím Vám ako sa vhodne obliecť na rôzne spoločenské akcie, vysvetlím Vám, čo znamená na pozvánke dress code a ako sa rozdeľuje. Kto komu navrhuje tykanie, kto podáva ruku ako prvý? Ako nespôsobiť spoločenské faux pas? Načo slúži toľko príborov a ktoré sú vlastne moje? 

Etiketa nie je iba súhrn nezmyselných pravidiel pre "snobov". Naopak, etiketa oslobodzuje a jej znalosť nám uľahčí nielen pracovné, ale často krát aj osobné vzťahy.

Mojimi klientmi sú viacerí muži verejného života, ako politici či vrcholoví manažéri.

Imidž poradenstvo

Potrebujete poradiť pri zmene Vášho imidžu či už z pracovných alebo osobných dôvodov? Rád Vám ponúknem svoje skúsenosti. Od výberu holiča, až po nákup a výber odevov, alebo triedenie šatníka s poradenstvom. Ušetrite čas a zverte svoj imidž do mojich rúk.