Jakub Abrahám

 kouč spoločenskej etikety a pánskej módy

© foto Lucia Liščinská
© foto Lucia Liščinská

Nie je dôležité sa obliecť draho, dôležité je obliecť sa vhodne... 

Jakub Abrahám pôvodne študoval na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave, ale po piatich rokoch sa rozhodol prejsť na hereckú dráhu. Absolvoval štúdium herectva na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a už počas školy sa začal aktívne venovať práci v dabingu, rozhlase a divadle. Účinkoval vo viacerých predstaveniach Slovenského národného divadla ako napríklad: Luskáčik, Tajomný kľúč, Madame Bovary, Hamlet a Barbier zo Sevilly.
V roku 2011 založil profesionálnu divadelnú spoločnosť Činoherný klub Bratislava, ktorú vedie a zároveň aj účinkuje vo viacerých inscenáciách. Šesť rokov uvádzal svoju divadelnú talkshow BEZ OPONY, v ktorej vyspovedal viac ako päťdesiatpäť významných osobností z kultúrneho a spoločenského života.
Absolvoval viacero školení, seminárov a vzdelávacích programov v Medzinárodnom klube SR zameraných na pánsku módu, spoločenskú etiketu a protokol u dlhoročného diplomata Rudolfa Hromádku. Svoje znalosti si rozšíril aj v prestížnom vzdelávacom programe Master of business etiquette (MBE) v Prahe, pod vedením Ladislava Špačka. 
Ako vášnivý royalista sa aktívne sa zaujíma o dianie v európskych kráľovských domoch, najmä však v britskej kráľovskej rodine, ktorej je veľkým fanúšikom. Svoje vedomosti a postrehy zúročuje aj ako kráľovský komentátor v médiách. 
Venoval sa aj odbornému hodnoteniu reštaurácií a hotelov pre magazín TREND
Jakub Abrahám je dlhoročným dabingovým hercom, jeho hlas môžete počuť z televízie, rozhlasu alebo reklamných spotov, jeho služby v oblasti poradenstva etikety, imidžu a komunikácie vyhľadávajú poprední manažéri firiem, politici, hovorcovia spoločností, ale aj médiá, s ktorými často spolupracuje. 


     Kurzy ktoré vediem