Jakub ABRAHÁM, DiS. art., MBE

Herec, moderátor, kouč pánskej módy a spoločenskej etikety

Nie je dôležité sa obliecť draho, dôležité je obliecť sa vhodne... 

Popularizátor spoločenskej etikety na Slovensku Jakub Abrahám
Popularizátor spoločenskej etikety na Slovensku Jakub Abrahám

Jakub Abrahám sa narodil 1. 2. 1993 v Bratislave. Pôvodne študoval na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave, ale po piatich rokoch sa rozhodol prejsť na hereckú dráhu. Absolvoval herectvo na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave.

Už počas štúdia sa začal aktívne venovať práci v dabingu, rozhlase a divadle. Účinkoval v predstaveniach Slovenského národného divadla:  Madame Bovary, Hamlet a Barbier zo Sevilly.

V roku 2011 založil profesionálnu divadelnú spoločnosť Činoherný klub Bratislava, ktorú vedie a zároveň aj účinkuje vo viacerých inscenáciách. Šesť rokov uvádzal svoju talkshow BEZ OPONY, v ktorej vyspovedal viac ako päťdesiatpäť významných osobností z kultúrneho a spoločenského života.

Absolvoval viacero školení, seminárov a vzdelávacích programov v Medzinárodnom klube SR zameraných na pánsku módu, spoločenskú etiketu a protokol u dlhoročného diplomata Rudolfa Hromádku. 

Od roku 2014 sa venuje odbornému hodnoteniu reštaurácií a hotelov pre renomovaný magazín TREND

Svoje znalosti si rozšíril aj v prestížnom vzdelávacom programe "Master of business etiquette" (MBE) v Prahe, pod vedením Ladislava Špačka. 

Jakub Abrahám je vyhľadávaným dabingovým hercom, jeho hlas môžete počuť z televízie, rozhlasu alebo reklamných spotov, jeho služby v oblasti poradenstva etikety, imidžu a komunikácie využívajú poprední manažéri firiem, politici, ale aj hovorcovia spoločností. 


     Kurzy ktoré vediem

Mgr. art. Mária BARNAŠOVÁ

 Herečka, modelka, dámska štylistka

Mária Barnašová sa narodila 9. 10. 1993 v Trstenej. Študovala obchodnú akadémiu v Tvrdošíne, po jej absolvovaní, sa rozhodla ísť umeleckou cestou. V rokoch 2013 až 2018 študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, fakultu bábkoherectva. Už počas štúdia sa aktívne venovala hraniu predstavení v divadle pre deti a mládež Bibiana a v divadle Ludus. Taktiež sa venuje moderovaniu rôznych kultúrnych akcií na Slovensku a v Čechách. 

Máriu ste mohli vidieť aj v rôznych televíznych seriáloch ako napríklad: Oteckovia, Rodinné prípady, Semafor, Za sklom... Alebo v reklamných spotoch. Po ukončení vysokej školy sa rozhodla venovať modelingu (nafotila sériu fotiek pre značku happysocks) a rôznym vzdelávacím programom zameraných na dámsku módu a makeup (poradkyňa správneho líčenia pre Oriflame). Vedie herecké kurzy pre deti a dospelích zamerané na vystupovanie na verejnosti a komunikáciu. 

V ABRAHAM coaching pôsobí ako dámska štylistka a koučka komunikácie.  


        Kurzy ktoré vediem